Jobinside

Kommentarer till omdöme av Hunkemöller Sweden AB

Gå tillbaka till Hunkemöller Sweden AB
1.4/10
  
Hunkemöller Sweden AB 
för 9 år sedan
Omdöme generellt
Tråkigt att Hunkemöller leker med människors ekonomi och liv genom att utnyttja anställda under öppningsveckor och har sedan som rutin att avskeda 2 anställda när dem inte längre behövs för att klara av uppbyggnad och den hektiska öppningsveckan.
Olaglig schemaplanering och timfördelning som är uppbyggd för att inte behöva betala anställda vid deras förplanerade avskedningar.

Jättefin inredning och vi anställda bemöter kunder med World Class Service. Tyvärr är detta bara en väldigt bra uppsatt fasad på vad som verkligen pågår mot de anställda och mot kunder som inte "passar in" (ett exempel är deras diskriminering mot transsexuella kunder). För övrigt är produkterna som säljs skadade och trasiga.
Visa betygsstaplar Göm betygsstaplar
Dåligt Neutralt Bra
Lön
Möjlighet till utveckling
Ledning
Möjlighet att påverka
Arbetsmiljö
Medarbetare/stämning
Rekommenderas?
Kommentarer av besökare
Inga kommentarer ännu.

Du måste vara inloggad för att kommentera.