Jobinside

Kommentarer till omdöme av Recipharm

Gå tillbaka till Recipharm
0.9/10
  
Recipharm 
för 11 år sedan
Omdöme generellt
Svar till Donald Trump.
Nej Donald,
Lönerna är inte marknadsanpassade löner inte inom arbetarsidan iallafall, det är väl känt att våra löner ligger under marknaden, arbetare, den viktigaste kuggen i produktionen tjänar alltså under marknadens löner.
Arbetsmiljö/stämning? Donald vet inte om du missat det, med enligt den 3:e medarbetarenkäten så visar resultatet tvärtom din höga poängsättning, sannerligen är ju att den sjunker för varje gång mätningen görs, mest då tilltro till ledning och stämningen. Arbetsmiljöverket har ju varit besök avseende psykosociala miljön så klingar det emot din betygsättning, och det lär inte vara den sista gången de kommer på besök, jag vet att fler kollegor tänker vända sig dit, då i brist på den totala negligeringen av produktionsledningen och dess oförmåga att ta tag i de uppenbara problem som finns.
Jag är inte stolt över att arbeta på Kemwell, rekommenderas ej. Jag sticker så fort jag får ett nytt jobb, vilket jag numera febrilt söker. Besviken Kemwellare
Visa betygsstaplar Göm betygsstaplar
Dåligt Neutralt Bra
Lön
Möjlighet till utveckling
Ledning
Möjlighet att påverka
Arbetsmiljö
Medarbetare/stämning
Rekommenderas?
Kommentarer av besökare
Inga kommentarer ännu.

Du måste vara inloggad för att kommentera.